Chlapi nebojte sa nás

Autor: Soňa Moravčíková | 24.5.2015 o 10:57 | (upravené 25.5.2015 o 18:05) Karma článku: 4,50 | Prečítané:  340x

Boh vie, koľko krát v živote sme možno stretli osobu, s ktorou sme mohli minimálne zažiť úsmevné chvíle, ale pre ostych a obavy z niečoho nového a neistého, sme o to proste prišli. 

Čítala som toď nedávno, ako jeden mladík písal o vzťahoch, ako to majú muži ťažké nájsť v dnešnej dobe dievča, ženu, ktorá je príťažlivá, milá, inteligentná a hodiaca sa do koča i do voza. 

Ževraj ak sa nejaká aj približuje týmto kritériám, je zadaná a to je dôvod, prečo je sám. 

Ani štatistiky neprajú nezadaným jedincom, ale zverejnovať lásku v číslach nie je úplne najrozumnejšie, kedže každý z nás má rozdielnu pravdepodobnosť nájsť si v žiote toho pravého. Vplyvov, ktoré miešajú karty pri hľadaní a nájdení partnera je naozaj neúrekom a samozrejme sa veľmi líšia u oboch pohlaví. 

U mužov zohráva prím vzhľad. Nie je na tom nič zlé, ani sexistické, proste mužské pudy sú prirodzene vyvinuté silnejšie a preto hneď ako prejde okolo chlapa žena lahodiaca jeho oku, prešla aj prvým kolom sita, v ktorom ale bohužial je stále len na nej, či sa vôbec výberového konania zúčastní.

Keď sa laicky zamyslíme nad tým, ako často sa za ženou otočí muž a koľko krát zaujme muž ženu, je to pravepodobne nepomerné a tak sa môže zdať, že minimálne v tomto, by sme mohli vidieť výhodu pre chlapov, pretože jednoducho povedané, my sa páčime chlapom viac, ako oni nám. Výhodou myslím to, že výber sa týmto pádom zväčšuje a tým aj pravdepodobnosť nadviazania kontaktu, pri čom samozrejme záleží na tom, či to muž so ženou vie.

Verte mi chlapi, na tom naozaj záleží. Nuž ale v prvom rade treba správne zachytiť a rozpoznať signál, ktorý prichádza od zvoleného cieľa, čiže ženy, ktorá už prešla do druhého kola. Je pravda, že my ženy, sme z nevydarených pokusov taktiež trošku frustrované, tým pádom tieto signály môžu byť mätúce aj pre najvšímavejšieho chlapa chodiaceho po našej planéte.

Obom pohlaviam ale môže byť minimálne jasné, že keď sa na nás niekto usmeje, je to minimálne signál, že sme boli zaregistrovaní a teraz sa už len čaká, čo registrácia naozaj znamená a čo vyvolá. Myslím, že v tomto majú viac NEjasno muži, kedže úsmev ženy nie vždy znamená, že sa nám muž páči. Neviem či je potrebné spomínať aj iné dôvody, ale aspoň pre príklad, to môžu byť nasledovné: pomýlili sme si vás, mali sme dobrý deň, preto sa usmievame na každého, máte tú istú košeľu, ktorú nosí náš dedo, alebo vám proste len vraciame úsmev naspäť, pretože sa to patrí. 

V každom prípade ak už ten recipročný úškrn na oboch stranách nastane, nemáte čo stratiť pri pokuse prvého kroku. Aj keď sa nám začína pomaly ale isto zemancipovávať, my sme prosto nastavené na to, aby prvý ťah na bránku prišiel zo strany muža. Takže ak máte pocit, že ten úsmev aspoň trochu naznačoval sympatie, chodte do toho.., oslovte nás a povedzte: slečna prepáčte, neviem či ste zadaná, ale stráviť s vami chvíľu pri čerstvo odštavenej ovocnej šťave by nám mohlo obom padnúť vhod. (vetou v tomto zmysle okamžite zistíte, či dotyčná už niekoho má a ovocím v dnešnej detoxikačnej dobe nepohrdne azda žiadna)

Chcem zvýrazniť a podčiarknuť, že tá ktorá sympatická osoba nemusí byť zrovna naša životná a osudová láska, možno spolu len máme zažiť pohodové chvíle, bláznivé veci, alebo súcitné konverzácie.

Tiež chcem podotknúť, že toto nie je návod na nadviazanie prvého kontaktu, iba povzbudenie pre mužov, ako je napríklad vyššie spomínaný autor, s ktorým vo veľa veciach naozaj súhlasím, ale ako sa hovorí, nikdy nevieš čo dokážeš, pokým to nevyskúšaš.

...do toho, nebojta sa ničoho. Ukážte nám, že ste muži. 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.


Už ste čítali?