Okno na 4. poschodí

Autor: Soňa Moravčíková | 25.5.2015 o 16:21 | (upravené 25.5.2015 o 17:37) Karma článku: 5,04 | Prečítané:  250x

Láska je vo vzduchu a to doslova. Každý jeden z nás dostal do vena jednu úžasnú možnosť, vyjadriť svoje city a myšlienky a tak vytvárať náš svet krajším. 

Smutné je, že táto schopnosť je v dnešnej dobe potláčaná, dobré je, že sa stále nájdu ľudia, ktorí svoj osud nenechávajú len na náhodu. 

Každý deň stretávame neznáme tváre, s neznámymi osudmi a s neznámymi myšlienkami. Možno aj vy patríte k tým, ktorí si nad hlavami cudzincov vytvárajú pomyselné bublinky a pridávajú k nim vymyslené príbehy, ak áno, asi viete o čom píšem. 

Občas ma prepadne chuť spýtať sa týchto okoloidúcich bublifukov, či to, čo som k nim priradila, aspoň trošku korešponduje s realitou, ale v rámci udržania si statusu psychicky zdravej osoby, si tieto moje myšlienkové derivácie radšej nechávam pre seba.

Naposledy sa mi takáto situácia pritrafila na ceste z obednej prestávky, kedy som vonku spatrila chalanov visiacich na oknách budovy, v ktorej pracujem. Najprv som si pomyslela, nič moc robota keď vonku leje a to aj lialo, ale potom som si uvedomila, že sledovať pracujúci ľud z poza sklenej vitríny, by mohlo byť celkom zaujímavé, hlavne v prípade, ak ide o administratívnu budovu, (kde väčšinu mančaftu tvoria ženy v sukniach a ak visiaci zlanovač je mužského pohlavia).

Zamyslená som nastúpila do výťahu a ľaľa, na mojom, čiže druhom pochodí, nastúpil jeden zo zlanovačov. Moje nutkanie vyjadriť sa k jeho bubline bolo silnejšie ako ja a tak zo mňa vyšla veta: ,,Že vy ste našli lásku za oknom?"

Chalanisko v helme, z ktorej mu vykúkali čertovské kučery, sa na mňa pozrel a povedal: ,, Áno, stála za tým najzahnusenejším oknom, ktoré som kedy videl ". Tak som sa s nim vyviezla na najvyššie poschodie a vypočula si milý príbeh, ako sa dá prísť k láske v oblakoch.

Nemusela som sa pýtať veľa, muž s čistiacimi prostriedkami v ruke mi v rýchlosti vyrozprával, ako dievčaťu v červenej blúzke s bielymi smrtkami nakreslil prstom  do vtá čích výkalov srdiečko a telefónne číslo a ako jediné okno s pomedzi stoviek na budove nechal romanticky zahnusené. 

Bude to už rok, čo sa stalo okno na 4. poschodí  pre tieto dve hrdličky osudové  a od vtedy si dal mladík v helme záležať na tom, aby práve toto okno bolo vždy dokonale vyumývané. 

Pravdepodobne to bola zhoda náhod a vnútorná intuícia, že som sa so zlanovačom vo výťahu stretla, že my v hlave skrsla práve takáto myšlienka a aj to, že som ju vyslovila nahlas. V každom prípade som naspäť do práce išla s príjemným pocitom, že moje bubliny sú možno občas aj trochu pravdivé a že láska sa dá nájsť aj za oknom štvrtého poschodia. 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Rezník z TASR by bol v RTVS pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

KULTÚRA

Tajná služba si objednala vraždu. Na film Únos bolo treba odvahu

Politické trilery u nás nevznikajú.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.


Už ste čítali?